Gameweek 5, sezon 20/21

Wyjątkowo dobra kolejka, w której średni wynik wyniósł aż 61 pkt, co oznacza zmianę aż o 27% względem zeszłego tygodnia. To oznacza, że faworyci nie zawiedli i faktycznie — w pierwszej piątce znajdziemy Wernera, Kane’a oraz Sona, którzy u naszych forumowiczów składali się na ok. 50% wyboru kapitanów. Najbardziej popularnym wyborem był Son (13 pkt), następnie Salah (7 pkt), a następnie Kane oraz… kontuzjowany Vardy. Panowie @peżet@Pulek@Kuba199321 oraz @Vami albo nie przyłożyli się do researchu przed kolejką, albo mieli mocną wiarę w swoich vice, co połowicznie się im opłaciło — gorzej dla uż. @Vami, który miał Schmeichela z 3 pkt oraz @Kuba199321, który miał TAA z 1 pkt.

W tym tygodniu z chipów aktywowane były tylko te zmieniające składy, czyli Wildcard (reset składu) oraz Free Hit, czyli brak ograniczeń transferowych na najbliższą kolejkę — później transfery są cofnięte. Te wybory były słuszne, bo żaden z Panów nie zaliczył wyniku poniżej średniej ligowej, a nawet nowicjusz w lidze @Lockheedhunter zaliczył drugi wynik. Dobrze też widzieć wysoko @Feanor, który podjął rękawice w walce o wyjście z dołu tabeli.

Złe wybory kapitanów przez @Vami i @Pulek mogą jednak pokazywać gorszy trend w formie chłopaków, bo okupują obecnie 2 ostatnie miejsca w tabeli – przedostatni Vami (35 pkt, ↓ 6 pozycji) oraz ostatni @Pulek (46 pkt, ↓ 2 pozycje). Panowie, miecze w dłoń i do transferów!

Przejdźmy do największych wygranych tej kolejki – najlepszy wynik zanotował nasz czołowy znawca od Premier League, czyli @lad (90 pkt, ↑ 2 pozycje). Zaledwie kilka punktów mniej zaliczył @Monti (86 pkt, ↑ 9 pozycji) co dało mu awans aż o 9 miejsc w górę! Taki sam wynik zanotował debiutant w naszej lidze, lepiej znany z Discorda niż z forum @Lockheedhunter

Kilka wyróżnień w tym tygodniu:

  • Król ławki — ten tytuł ponownie wędruje do @ajerkoniak, u którego na ławce zostało 15 pkt! Pozwoliło mu to w klasyfikacji generalnej ławkowych punktów wyprzedzić @Jahu.
  • Wspinacz — przeskok o 9 pozycji @Monti w klasyfikacji pozwala na spokojne zluzowanie uprzęży (tu pewnie @Fenomen łapie się za głowę co ja pierdolę) i łypanie w kierunku Top 10 ligi!
  • Opadający liść — ten tytuł wędruje do @Kuba199321, którego błędy przy wyborze kapitana oraz zostawienie 17 pkt na ławce, mocno odbiły się na całościowy wynik.
  • Bogacz — najbardziej wartościowy zespół posiada @Seju, który mógłby spokojnie grać na giełdzie, gdyż jego zwrot z inwestycji wynosi już +2%! Niestety, z jakiegoś powodu nie przekłada się to na wyniki…