Gameweek 4, sezon 20/21

Kolejka, w której Aston Villa wygrywa z Liverpoolem 7-2, a Tottenham pokonuje Manchester United 1-6, nie mogła być normalna również w FPL-u. Ciekawostka jest taka, że najlepiej punktującym zawodnikiem kolejki okazał się… Jack Grealish, zdobywając 24 punkty za 2 bramki i 3 asysty zdobyte przeciwko Liverpoolowi. Najbardziej rozczarowani na pewno są posiadacze defensyw United i LFC, którzy wszyscy w tej kolejce zdobyli punkty ujemne, w tym -2 dla van Dijka, Shawa i Bailly’a.

GW 4 było natrudniejszą kolejką dla naszych forumowiczów, gdyż średnia punktów wyniosła zaledwie 48 punktów, czyli znów spadek (-2 pkt, -4%) w stosunku do poprzedniej (też słabej!) kolejki. Wyniku nie uratowały nawet chipy użyte przez pięciu użytkowników:

Pomimo tragicznego wyniku Liverpoolu zaskakująco Triple Captain był słusznym wyborem dla Salaha na tę kolejkę, który strzelił obydwie bramki i pozwolił @jmk i @Brachu zdobyć po 39 pkt. Drugi najpopularniejszy wybór kapitana, czyli Jamie Vardy, kompletnie zawiódł w meczu przeciwko WHU, gdzie Lisy przegrały 0-3, a superstrzelec otrzymał zaledwie 2 pkt za samą obecność na boisku. Przykra wiadomość dla @Reaper@Jahu@Pulek oraz @Kuba199321.

Najwyższy wynik w tej kolejce zanotował @jmk (85 pkt, ↑ 1 pozycja), co dało mu awans na pozycję wicelidera w całkowitej klasyfikacji, a na trzecim miejscu w tej kolejce uplasował się @Brachu (76 pkt, ↑ 3 pozycje), do czego na pewno przysłużył się wspomniany powyżej Salah na potrójnym kapitanie. Doskonały drugi wynik zanotował ponownie @szramek (79 pkt, ↑ 1 pozycja), co dzięki pojawieniu się po raz trzeci z rzędu w top 3 forumowej ligi, pozwoliło mu zająć pozycję lidera! 

Największym przegranym tej kolejki jest zdecydowanie @Kuba199321 (17 pkt, ↓ 5 pozycji), który spadł z pozycji lidera na 6. miejsce. Taki sam dorobek punktowy jak i spadek osiągnął @Feanor (17 pkt, ↓ 5 pozycji), co zdegradowało go na sam dół forumowej tabeli, zaraz obok drugiego największego fana Liverpoolu @Pulek (21 pkt, ↓ 1 pozycja). Swoim wynikiem na pewno nie pochwali się też @Vami (19 pkt, ↓ 7 pozycji), w którego drużynie 8/11 zawodników otrzymało…. po 2 pkt, a gdy do tego dołożymy 0 pkt Lampteya i -1 od TAA (i dodatkowe 2 pkt od kapitana Ingsa), to składa się na ten dorobek.

Warto wspomnieć o pechowcu tej kolejki, czyli uż. @ajerkoniak (28 pkt, ↓ 2 pozycje), którego wynik mógł być zdecydowanie bliżej średniej, ale… zostawił Sona na ławce z 18 pkt.

P.S. Nie publikuję informacji o straconych punktach na zmianie kapitanów, bo jednak Mane dał mi do myślenia w kwestii wskakujących VC — trochę za dużo manualnej roboty się przy tym robi, a nie brzmi to jak najbardziej ciekawa statystyka.